Alleva Natural Puppy Maxi Chicken&Pumpkin 12Kg

15 на залиха

Опис

ALLEVA NATURAL PUPPY CHICKEN&PUMKIN MAXI 12 Kg– Комплетна храна за кутриња,скотни и кучки во лактација од големи раси. СОСТАВ: Пилешко (55%) (од кои 35% дехидрирано, 20% свежо), кафеав ориз, пилешка маст, скроб од грашок,сува тиква (5%),рибино масло, сушена пулпа од цвекло,пилешки црн дроб, корен од цикорија (извор на инулин и овошни олигосахариди),сушен инактивиран пивски квасец (извор на манан олигосахарид),би калциум фосфст,калциум карбонат глукозамин, хондроитин сулфат, сок од јука.

Аналитички состав: протеини 28,00%;масти 18,00%; сурови влакна 1,50%; суров пепел 6,70%; калциум 1,40%; фосфор 1,0%; омега 6 2,10%; омега 3 0,90%; ДХА 0,30%,ЕПА 0.40%,глукозамин 1000mg / kg; хондроитин сулфат 800mg / kg.

Адитиви во Кг– Вит. А U.I. 17.200,Вит. Д3 U.I. 1000,Вит. Е 300 мг , витамин Б1 8мг, витамин Б2 24мг, витамин Б6 14,00мг, витамин Б12 0,10 мг, ниацин 92 мг,  фолна киселина 1.80 мг, биотин 0,40 мг, холин хлорид 2,500 мг, железо (Fe II) сулфат монохидрат) 13.2mg, цинк (цинк сулфат монохидрат) 96mg , бакар (бакар (Cu II) сулфат пентахидрат) 13.2mg, јод (обложен) грануларен калциум јод, безводен) 0,64мг, селен (натриум селенит) 0,50мг ,ДЛ метионин 2500мг, таурин 1000мг.,Л карнитин 500мг ,Органолептички адитиви: екстракт од рузмарин, екстракт од зелен чај. Антиоксиданс: екстракти богати со токоферол од природно потекло.Да се чува на суво и ладно место.Произодител и земја на потекло Диуса Пет Италија.

Земја на потекло:

Италија

PDF