Araton Dog Adult Maxi 15Kg

Опис

Araton Dog Adult Maxi 15Kg.Комплетна храна за миленици за возрасни кучиња од големи раси со тежина 25-80Кг  Состав: дехидрирано месо од живина, пченка, тритикале, маснотии од живина, пченични трици, пченкарен глутен, каша од шеќерна репка, минерали, глукозамин (250 mg/kg), хондроитин сулфат (100 mg/kg).Адитиви/1 kg: хранливи адитиви: витамин А (3a672a) – 9000 IU, витамин D3 (3a671) – 750 IU, витамин Е (3a700) – 90 mg, биотин (3a880) – 0,1 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 25 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 0,8 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 2,5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 10 mg, цинк сулфат (3b405) ) – 45 mg, натриум селенит (3b801) – 0,05 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.Аналитички состојки: сурови протеини – 23%, сурови масла и масти – 9%, суров пепел – 7%, сурови влакна – 2,2%, калциум – 1,4%, фосфор – 1,1%, омега-3 масни киселини – 0,33%, омега-6 масни киселини – 1,69%.Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.Водич за хранење:видете ја табелата.Да се ​​чува на ладно и суво место.Температурата не треба да надминува +25⁰C. Производител/Извозник KIKA LT,UAB LITVANIA.Серија бр. Користете пред датумот: види на опаковката. Увозник –Праксис Зуфер Дооел Желино-Тетово Моб-072 273 896

Земја на потекло:

Литваниа

PDF