Unica Classe Adult Large Equilibrum Lamb 12Kg

15 на залиха

Опис

Unica Classe-Adult Large Equilibrum Lamb 12 Kg– Комплетна храна за возрасни кучиња од големи раси(џајант) со телесна тежина над 40 кг,почнувајќи од 12 месеци до 7 години.Животињски протеини јагнешко као прв состојак.Храната содржи витамин Е ,Ц и селен за имунолошкa одбрана и рогач за цврста столица Состојци:сушени животињски протеини(јагнешко 7,5% еквивалет за 20% рехидрирано јагнешко),пшенично крмно брашно,пченка,животински маснотии,бел сирак(5%), брашно од пченка,пченкарен глутен,Хидролизирани животињски протеини, брашно од рогач(1%),производи од квасец.

Аналитички состав-Сирови протеини 25,5%, Сирова Влакна 3%, Сирови масти 17%, Сиров пепел 7,5%,.Адитиви во Кг- Вит. А U.I. 14.000,Вит. Д3 U.I. 785,Вит. Е 105 U.I , Бакар (II) сулфат пентахидрат 43,33 мг (бакар 11,03 мг), цинк оксид 78,12 mg (цинк 63,00 мг), железо (II) карбонат 163,01 mg (железо 78,75 мг), манган (II) оксид 28,44 мг (манган 22,05 мг), калциум јод безводен 1,94мг (Јод 1,26 мг), Натриум селенит 0,31 mg(Селен 0,14mg),Антиоксиданс.

Да се чува на суво и ладно место.Произодител и земја на потекло Геда Мангими срл Италија.

Земја на потекло:

Италија

PDF