Alleva Equilibrum Weight Control 12Kg

15 на залиха

Опис

ALLEVA EQUILIBRUM WEIGHT CONTROL ADULT ALL BREED 12 Kg– Kомплетна Комплетна храна за кучиња од сите раси. СОСТАВ: Пилешко (30%) (од кои 80% дехидрирано, 20% свежо), кафеав ориз(30%), дехидрирана морска риба(8%)пилешка маст,пилешки црн дроб,корен од цикорија (извор на инулин и овошни олигосахариди), сушено овошје и зеленчук (боровинки 0,40%, брусница 0,40%, јаболка 0,20%, моркови 0.20%,калциум карбонат,глукозамин,хондроитин сулфат, сок од јука.

Аналитички состав: протеини 28,00%;масти 9,00%; сурови влакна 6,00%; суров пепел 7,0%; калциум 1,40%; фосфор 0,90%; омега 6 1,60%; омега 3 0,25%;глукозамин 500mg / kg; хондроитин сулфат 400mg / kg.

Адитиви во Кг– Вит. А U.I. 22800,Вит. Д3 U.I. 1000,Вит. Е 190 мг , витамин Б1 18мг, витамин Б2 15мг, витамин Б6 7,50мг, витамин Б12 0,15 мг, ниацин 95 мг, калциум Д пантотенат 40 мг, фолна киселина 2 мг, биотин 0,20 мг, холин хлорид 1,700 мг, железо (Fe II) карбонат (сидерит)) 160mg, цинк (цинк оксид) 200mg , бакар (бакар (Cu II) сулфат пентахидрат) 11mg, манган (манган (Mn II) оксид) 16mg, јод (обложен) грануларен калциум јод, безводен) 3,40мг, селен (натриум селенит) 0,40мг , таурин 1000мг,Л карнитин 500мг. Органолептички адитиви: екстракт од рузмарин, екстракт од зелен чај. Антиоксиданс: екстракти богати со токоферол од природно потекло.Да се чува на суво и ладно место.Произодител и земја на потекло Диуса Пет Италија.

Земја на потекло:

Италија

PDF