Alleva Life High Energy 15Kg

15 на залиха

Опис

ALLEVA LIFE HIGH ENERGY H/P 15Kg – Комплетна храна за високо активни кучиња (ловечки.одбранбени….)и за бремени и кучки во лактација .Состав-Пилешко месо (30%), ориз (20%), пченка,животински масти,дехидрирана харинга 5% , пченица, репка пулпа (2%), суви цели јајца (1%), пилешки протеини екстракти, квасец (1%), натриум хлорид, калциум карбонат, Би-калциумфосфат, алги  и  масло од црн дроб (0,12%), фрукто-олигосахариди (FOS)

Аналитички состав– влага 8% ,сирови протеини 30%,Сирови Влакна 2,5%,Сирови масти и масла 18%,Сиров пепел 7,5%. Калциум 1,30%,Фосфор 0,90%,Линолова киселина 2%,Омега 6 1,3%,Омега 3 0,17%.

Адитиви во Кг-Вит.А 22000 IU,Вит.Д 1450 IU,Вит.Е 170 мг, Витамин Б1 11,5, мг,Витамин Б2 9 мг ,Витамин Б6 4,5 мг,Витаминот Б 12 -0,08 мг,Витамин ПП 60 мг,Витаминот Ц 100 мг ,Железо (железо карбонат) 200 мг,Цинк (цинк оксид) 230 мг,Бакар (бакар карбонат) 9мг ,Манган (манган карбонат) 50 мг,Јод (калиум јодид) 1,2 мг,Селен (натриум селенит)0,06 мг ,Кобалт (кобалт карбонат) 1,9 мг,Инозитол 3000 ,Антиоксиданси.Да се чува на суво и ладно место.Произодител и земја на потекло Диуса Пет Италија.

Земја на потекло:

Италија

PDF