Araton Cat Salmon 15Kg

1 на залиха

Опис

ARATON CAT ADULT SALMO

КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА МИЛЕНИЦИ ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ СО ЛОСОС

Состав: дехидриран лосос, пченка, тритикале, дехидрирано месо од живина, пченични трици, пченкарен глутен, живинска маст, хидролизиран црн дроб, каша од шеќерна репка, минерали.

Адитиви/1 kg: нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 14000 IU, витамин D3 (3a671) – 1400 IU, витамин Е (3a700) – 336 mg, витамин B6 (3a831) – 3 mg, биотин (3a880) – ,11 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 35 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,05 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 3,5 mg, манган сулфат монохидрат (3b5) – 14 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 63 mg, натриум селенит (3b801) – 0,07 mg, таурин (3a370) – 700 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

Аналитички состојки: сурови протеини – 28%, сурови влакна – 3%, сурова маст – 9%, суров пепел – 7%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, омега-3 масни киселини – 0,22 %, Омега-6 масни киселини – 1,52%.

Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.Водич за хранење: видете ја табелата.Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.Да се ​​чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува +25⁰C.Произведено во Европската Унија.Серија бр. Користете пред датумот: види на опаковката

Земја на потекло:

Литваниjа