Araton Cat Sterilised 15Kg

5 на залиха

Опис

ARATON CAT ADULT STERILISED

КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА МИЛЕНИЦИ ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ ПО СТЕРИЛИЗАЦИЈА/КАСТРАЦИЈA Од 1 година и постари.Се препорачува за мачки (по стерилизација/кастрација )со тенденција за зголемување на телесната тежина

Состав: Дехидрирано месо од живина, пченка, тритикале, пченкарен глутен, пченични трици, маснотии од живина, хидролизиран пилешки црн дроб, каша од шеќерна репка.

Адитиви/1 kg: нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 15000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 360 mg, железо(II) сулфат монохидрат (3b103) – 37,5 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,13 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 3,75 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 15 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – натриум 67, селенит (3b801) – 0,075 mg, таурин (3a370) – 750 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

Аналитички состојки: сурови протеини – 24%, сурови масла и масти – 15%, суров пепел – 6,8%, сурови влакна – 3,5%, калциум – 1,4%, фосфор – 1,2%.

Земја на потекло:

Литваниjа