Araton Dog Adult Maxi 15Kg

Опис

ARATON DOG ADULT MAXI 15Kg

КОМПЛЕТНА ХРАНА  ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА од ГОЛЕМА РАСА

Тежина на возрасно куче 25 – 80 кг

Состав: дидрирано месо од живина, пченка, тритикале, маснотии од живина, пченични трици, пченкарен глутен, каша од шеќерна репка, минерали, глукозамин (250 mg/kg), хондроитин сулфат (100 mg/kg).

Адитиви/1 kg: хранливи адитиви: витамин А (3a672a) – 9000 IU, витамин D3 (3a671) – 750 IU, витамин Е (3a700) – 90 mg, биотин (3a880) – 0,1 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 25 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 0,8 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 2,5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 10 mg, цинк сулфат (3b405) ) – 45 mg, натриум селенит (3b801) – 0,05 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

Аналитички состојки: сурови протеини – 23%, сурови масла и масти – 9%, суров пепел – 7%, сурови влакна – 2,2%, калциум – 1,4%, фосфор – 1,1%, омега-3 масни киселини – 0,33%, омега-6 масни киселини – 1,69%.

Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.Водич за хранење: видете ја табелата.

Тежина на возрасно куче (kg)  

Дневен внес (g/ден)

 

25 – 30 367 – 421
30 – 35 421 – 473
35 – 40 473 – 523
40 – 45 523 – 571
45 – 50 571 – 618
50 – 55 618 – 664
55 – 60 664 – 708
60 – 70 708 – 795

 

 

Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Земја на потекло:

Литваниjа

PDF