Araton Dog Adult Salmon 15Kg

5 на залиха

Опис

Araton Dog Adult Salmon 15Kg.Комплетна храна за домашни миленици со лосос за возрасни кучиња од сите раси Состав: дехидриран лосос, пченка, ориз, тритикале, дехидрирано месо од живина, пченични трици, маснотии од живина, пулпа од шеќерна репка, минерали.Адитиви/1 kg: нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 9000 IU, витамин D3 (3a671) – 750 IU, витамин Е (3a700) – 90 mg, железо(II) сулфат монохидрат (3b103) – 25 mg, калциум јод безводен (3b202) – 0,8 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 2,5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 10 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 45 mg, натриум селенит (3b) (3) – 0,05 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.Аналитички состојки: сурови протеини – 22%, сурови влакна – 4%, сурова маст – 8%, сурова пепел – 6%, калциум – 1%, фосфор – 0,95%, омега-3 масни киселини – 0,62%, Омега-6 масни киселини – 1,80%.Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.Водич за хранење: видете ја табелата.Да се ​​чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува +25⁰C. Производител/Извозник KIKA LT,UAB LITVANIA.Серија бр. Користете пред датумот: види на опаковката. Увозник –Праксис Зуфер Дооел Желино-Тетово Моб-072 273 896

Земја на потекло: