17% Попуст

Canvit Hairball Control 100gr

120,00ден 100,00ден

14 на залиха

Опис

Canvit Hairball Control 100 гр Дополнитена храна за мачки со патка.Полувлажна функционална закуска за мачки.Збогатено со природни влакна кои го олеснуват исврлување на влакнастите топчиња низ дигестивниот систем.Состав:компир,патка 15%,течен скроб,масло од харинги 5%,сушени јаболки 2%,корен од репка 1%, хидролизиран пилешки црн дроб,колаген, psyllium 1.g/kg.Аналитички состав: суров протеин 15%,масти 2%,сурови влага 17%,сурова пепел 2,5%,сурова влакна 4%калциум 8,7%,фосфор 3%,натриум 3% 3%,натриум1,4%,антиоксиданси. Препорачана дневна количина 4 парчиња на 1кг телесна тежина Употребљиво до:Назначено на пакувањето (EXP.) Број на серија:Наведен на пакувањето. Чувајте го на суво и темно место во оригинално затворено пакување.Производител и земја на потекло:ВАФО ПРАХАс.р.о. Република Чешка .

Земја на потекло:

ЧЕШКА

PDF