Canvit BARF Kelp 180 g

Опис

Canvit Barf Kelp за кучиња и мачки 180 гр.-Кафеавата морса алга (Ascophyllum nodosum) е природен извор на важни минерали,како што се јод,калциум,фосфор,магнезиум и калиум,како и железо, витамини Б и Ц,и есенцијални амино киселини. На животните потребни им се овие супстанции,но многу од нив вообичаено не можат да ги најдат или не можат да се апсорбират во крвта.Келп има уникатни антиоксидантни својства и ја поддржува функцијата на тироидната жлезда и пигментацијата на влакното.Препорачуваме да го користите за подобрување на состојбата, изгледот и квалитетот на влакното.Состав: Екстракт од Келп (Ascophyllum Nodosum) 100%.. АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурова влакна 7,14%, масти 3,76%, сурови протеини 6,93%, пепел 20,23%,јод 460мг.ДОЗИРАЊЕ: Kelp треба да се дава мешан во храна во согласност со препорачаната доза. За оптимален ефект се препорачува долгорочна употреба. Предупредување: несакани бои може да се појават кај кучиња со бело крзно.

Земја на потекло:

Полска

PDF