17% Попуст

Dog&Dog Wild Farm 12Kg

3.600,00ден 3.000,00ден

10 на залиха

Опис

Dog&Dog Wild  Farm 12 Kg-Комплетна храна за возрасни кучиња без житарици

Состав– Дехидрирано пилешко месо (25%),грашок, исушено пиринејско свињско,животинска маст,  исушена патка 6% хидролизирани пилешки протеини ,исушено зајачко 4%,кршени костени,јајца,цвекиња од хибскус(0,192%),роза канина и роза пендулина (0,024%)малини(0,008%),пендулинакапини (0,008%)јагоди(0,008%)

Аналитички состав-Сирови протеини 41.90%,Сирови Влакна 2,00%,Сирови масти и масла 19,5%,Сиров пепел 7%.

Адитиви во Кг– Вит. А  7200 ИЕ,Вит. Д3  720 ИЕ,Бакар сулфат пенаахидрат 30,95 (7.88)мг

Технолошки адитиви:Антиоксиданти.Токоферолни екстракти од растителни масла 36 мг Сензорски додатоци:Природни субстанции ботанички дефинирани екстракт од Розмарин 105мг Да се чува на суво и ладно место.Произодител и земја на потекло Геда Мангими ИталиаУвозник –Праксис Зуфер Дооел Желино-Тетово Моб-072 273 896.

Земја на потекло:

Италија

PDF