17% Попуст

Dog&Dog Wild Grassland 12Kg

3.600,00ден 3.000,00ден

10 на залиха

Опис

Dog&Dog Wild Grassland 12 Kg-Комплетна храна за возрасни кучиња без глутен,без житарици од свинско,јагнешко  и биволско  месо.

Состав– Дехидрирано свинско месо (30%),грашок,животинска маст,исушено пилешко,скршени костени,исушено јагнешко месо,хидролизирани животински протеини,јајца,цвекиња од хискус,роза канина и роза пендулина,малини,боровинки и јагоди

Аналитички состав-сирови протеини 40.8%,Сирови Влакна 2,1%,Сирови масти и масла 19,5%,Сиров пепел 7,4%.Адитиви во Кг– Вит. А  7200 ИЕ,Вит. Д3  3720 ИЕ,Бакар сулфат пенаахидрат 30,95 (7.88)мг

Технолошки адитиви:Антиокссиданти.Токоферолни екстракти од растителни масла 36  мг

Сензорски додатоци:Природни субстанции ботанички дефинирани екстракт од Розмарин 105мг Да се чува на суво и ладно место.Произодител и земја на потекло Геда Мангими Италиа

Увозник –Праксис Зуфер Дооел Желино-Тетово Моб-072 273 896.

Земја на потекло:

Италија

PDF