Dog&Dog Wild Puppy natural instinct 12KG

Опис

Dog&Dog Wild Natural Instinct  12 Kg-Комплетна храна за кутрињa,дојни и бремени кучки .Состав– Иисушено пиринејско свињско, грашок, исушена  патка (16%), свежо лосос (14%),животински масти, скршени костени хидролизирани животински протеини, јајца (2%), цвеќе од хибискус (0,192%), Роса канина Л (0,024%), малини (0,008%), капини (0,008%), јагоди (0,008%).Аналитички состав-сирови протеини 44.60%,Сирови влакна 2%,Сирови масти и масла 16%,Сиров пепел 7%.Адитиви во Кг– Вит. А  11,500 ИЕ,Вит. Д3  1,150 ИЕ,Бакар сулфат пенаахидрат 49,52 (12.60)мг

Технолошки адитиви:Антиокссиданти.Токоферолни екстракти од растителни масла 36 мг.Сензорски додатоци:Природни субстанции ботанички дефинирани Екстракт од Розмарин 105 мг.Да се чува на суво и ладно место.Произодител и земја на потекло Геда Мангими Италија

Земја на потекло:

Италија

PDF