HIQ Kitten and Mather 6.5Kg

Опис

КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА МИЛЕНИЦИ ЗА РАСТЕЧКИ МАЧКИ

Погодна за бремени  мачки и доилки

Мачиња во раст до 1 година

 

Состав: месо од живина 44% (сушено и ситно мелено), ориз, пченкарен глутен, пченка, маснотии од живина, риба оброк, сушени јајца, пулпа од шеќерна репка, масло од лосос, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), ленено семе, екстракт од цикорија, монокалциум фосфат, пивски квасец, екстракт од јука, калиум хлорид.

 

Адитиви/на 1 кг: нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 27500 IU, витамин D3 (3a671) – 2063 IU, витамин Е (3a700) – 756 mg, фолна киселина (3a316) – 2,75 mg, биотин (3a88 ) – 2 mg, ниацин (3a314) – 103 mg, витамин Б6 (3a831) – 5,5 mg, витамин Б1 (3a821) – 7 mg, холин хлорид (3a890) – 1719 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103 ) – 69 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 2 mg, бакар(II) сулфат пентахидрат (3b405) – 6,9 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 27,5 mg, цинк сулфат монохидрат (3b65) mg, натриум селенит (3b801) – 0,14 mg, таурин (3a370) – 1375 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Аналитички состојки: сурови протеини – 36%, сурови влакна – 1,5%, сурова маст – 22%, суров пепел – 6,8%, калциум – 1,1%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,7 %, натриум – 0,45%, омега-3 масни киселини – 0,31%, омега-6 масни киселини – 3,01%.

 

Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Водич за хранење: видете ја табелата.

Мачиња старост (месеци) Мачиња тежина (kg) Дневен внес (g/ден)
Up to 4 0,5 – 1,5 20-49
4-6 1,5 – 3,0 39-78
6-9 2,0 – 4,0 52-103
9-12 3,0 – 5,0 59-97

 

Возрасни мачки тежина (kg) Дневен внес  (g/ден)
1-2 19-39
2-3 39-52
3-4 52-63
4-5 63-73
5-6 73-82
6-7 82-91
7-8 91-100

Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на мачето

Земја на потекло:

Литваниа

PDF