HIQ Mini Adult 7Kg

Опис

HIQ Mini Adult Dog 7Kg -Комплетна храна за возрасни кучиња со пилешко од мини раси со тежина 1-10Кг. Состав: месо од живина 42% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, маснотии од живина, глутен од пченка, рибино брашно, ленено семе, хидролизирани животински протеини, грашок, пулпа од шеќерна репка, сушени јајца, кокосово масло (1%), динамично микронизирано клиноптилолит (1%), мононатриум фосфат, натриум хексаметафосфат, екстракт од јука, калиум хлорид.Адитиви/1 kg: нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0 ,2 mg, ниацин (3a314) – 35 mg, витамин Б6 (3a831) – 3 mg, витамин Б1 (3a821) – 3 mg, витамин Б12 – 0,05 μg, холин хлорид (3a890) – 1480 mg, железо (II ) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,5 mg, бакар(II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 203b3b3mg, цинк ) – 115 mg, натриум селенит (3b801) – 0,1 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).Аналитички состојки: сурови протеини – 28%, сурови влакна – 1,5%, сурова маст – 16%, суров пепел – 5,3%, калциум – 0,95%, фосфор – 0,77%, калиум – 0,5 %, натриум – 0,4%, омега-3 масни киселини – 0,53%, омега-6 масни киселини – 2,36%.Водич за хранење: видете ја табелата.Да се ​​чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува+25⁰C.   Производител/Извозник KIKA LT,UAB LITVANIA.Серија бр. Користете пред датумот: види на опаковката. Увозник –Праксис Зуфер Дооел Желино-Тетово Моб-072 273 896

Земја на потекло:

Литваниа

PDF