12% Sale

HIQ Mini Adult Lamb 7Kg

1.700,00den 1.500,00den

6 in stock

Description

HIQ Mini Adult Lamb 7Kg -Комплетна храна за возрасни кучиња со јагнешко од мини раси со тежина 1-10Кг.Состав: јагнешко месо 41% (сушено и ситно мелено), ориз, јачмен, живинарска маст, протеин од компир, каша од шеќерна репка, грашок, протеин од грашок, ленено семе, кокосово масло (1%), пивски квасец, динамичен микронизиран клиноптилолит (1% ), мононатриум фосфат, екстракт од цикорија, манано-олигосахариди (MOS), екстракт од јука, квасци (бета-глукани), сушен невен.Адитиви/1 kg: нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0 ,2 mg, ниацин (3a314) – 35 mg, витамин Б6 (3a831) – 3 mg, витамин Б1 (3a821) – 3 mg, витамин Б12 – 0,05 μg, холин хлорид (3a890) – 1480 mg, железо (II ) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,5 mg, бакар(II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 203b3b3mg, цинк ) – 115 mg, натриум селенит (3b801) – 0,1 mg, L-карнитин (3a910) – 50 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).Аналитички состојки: сурови протеини – 28%, сурови влакна – 2,1%, сурова маст – 16%, суров пепел – 9%, калциум – 1,5%, фосфор – 1%, калиум – 0,5%, натриум – 0,4%, омега-3 масни киселини – 0,63%, омега-6 масни киселини – 2,47%.Водич за хранење: видете ја табелата.Да се ​​чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува +25⁰C.Производител/Извозник KIKA LT,UAB LITVANIA.Серија бр. Користете пред датумот: види на опаковката.Увозник –Праксис Зуфер Дооел Желино-Тетово Моб-072 273 896

Country of origin:

Литваниа

PDF