13% Попуст

HIQ Mini Junior 7Kg

1.600,00ден 1.400,00ден

10 на залиха

Опис

HIQ Mini Junior 7Kg -Комплетна храна за миленици за кутриња во раст од 2-10 месеци од мини раси со тежина 1-10Кг.Состав: месо од живина 42% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, живинарска маст, глутен од пченка, лигноцелулоза, пивски квасец, хидролизирани животински протеини, хидролизиран пилешки црн дроб, ленено семе, масло од лосос, сушени јајца, динамичен микронизиран клиноптилолит (1 %), монокалциум фосфат, калиум хлорид, мононатриум фосфат, екстракт од јука, квасци (бета-глукани), глукозамин (250 mg/kg), хондроитин сулфат (100 mg/kg).Адитиви/1 kg: нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 22500 IU, витамин D3 (3a671) – 1875 IU, витамин Е (3a700) – 663 mg, фолна киселина (3a316) – 1,63 mg, биотин (3a880) – 0,25 mg, ниацин (3a314) – 57 mg, витамин Б6 (3a831) – 5 mg, витамин Б1 (3a821) – 5 mg, витамин Б12 – 0,06 μg, холин хлорид (3a890) – 2410 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 63 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,9 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 6,3 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 25 mg, сулфат монохидрат (3b605) – 144 mg, натриум селенит (3b801) – 0,13 mg, таурин (3a370) – 125 mg, L-триптофан (3c440) – 500 mg, DL-метионин, технички чист (3c301 mg) . Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).Аналитички состојки: сурови протеини – 32%, сурови влакна – 1,4%, сурова маст – 21%, сурова пепел – 6,3%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,65 %, натриум – 0,4%, омега-3 масни киселини – 0,34%, омега-6 масни киселини – 2,53%.Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.Водич за хранење: видете ја табелата.Да се ​​чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува+25⁰C .Произведено во Европската Унија. Серија бр. Користете пред датумот: види на опаковката. Производител/Извозник KIKA LT,UAB LITVANIA.Серија бр. Користете пред датумот: види на опаковката.Увозник –Праксис Зуфер Дооел Желино-Тетово -072 273 896

Земја на потекло:

Литваниа

PDF