HIQ Puppy&Mather Care Dog 7Kg

8 на залиха

Опис

HIQ Puppy&Mather Care 7Kg Комплетна храна за миленици за кутриња од сите раси од 4 недели као и за бремени и кучки доилки.Состав: месо од живина 42% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, живинарска маст, пченкарен глутен, хидролизирани животински протеини, лигноцелулоза, хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, монокалциум фосфат, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), лосос масло, манан-олигосахариди (MOS), калиум хлорид, екстракт од јука, мононатриум фосфат, квасци (бета-глукани).Адитиви/1 kg: нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 22500 IU, витамин D3 (3a671) – 1875 IU, витамин Е (3a700) – 663 mg, фолна киселина (3a316) – 1,63 mg, биотин (3a880) – 0,25 mg, ниацин (3a314) – 57 mg, витамин Б6 (3a831) – 5 mg, витамин Б1 (3a821) – 5 mg, витамин Б12 – 0,06 μg, холин хлорид (3a890) – 2410 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 63 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,9 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 6,3 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 25 mg, сулфат монохидрат (3b605) – 144 mg, натриум селенит (3b801) – 0,13 mg, L-триптофан (3c440) – 500 mg, DL-метионин, технички чист (3c301) – 1000 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Аналитички состојки: сурови протеини – 30%, сурови влакна – 1,3%, сурова маст – 22%, сурова пепел – 6,5%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,95%, калиум – 0,5 %, натриум – 0,3%, омега-3 масни киселини – 0,21%, омега-6 масни киселини – 2,69%.Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.Водич за хранење: видете ја табелата.Да се ​​чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува +25⁰C.Произведено во Европската Унија.

Земја на потекло:

Литваниа