Unica Classe Adult Large Sensitiv Tono 12Kg

15 на залиха

Опис

Unica Classe-Adult Large Sensitiv Tono 12 Kg-Комплетна храна за возрасни кучиња од големите раси (џајант) над 40кг,почнувајќи од 12 месеци до 7 години.Животињски протеини туна као прв состојак.Храната содржи витамин Е,Ц,

селен за имунолошка одбрана ,бакар,цинк,витамин А и биотин за здрава кожа.Состојци:сушени животињски протеини(туна7% еквивалет на 21% свежа туна),пшенично крмно брашно,пченка,пченкарна мешавина,животински маснотии,бел сирак(5%), брашно од пченка,хидролизирани животињски протеини,брашно од рогач,рибно масло,производи од квасец.

Аналитички состав-Сирови протеини 25%, Сирова Влакна 3%, Сирови масти 17%, Сиров пепел 7,3%,.Адитиви во Кг- Вит. А U.I. 17.500,Вит. Д3 U.I. 785,Вит. Е 105 U.I, Витамин Ц 70мг,Вит.Б6-0,28мг, Бакар (II) сулфат пентахидрат 48,14 мг (бакар 12,25 мг), цинк оксид 86,80 mg (цинк 70,00 мг), железо (II) карбонат 163,01 mg (железо 78,75 мг), манган (II) оксид 28,44 мг (манган 22,05 мг), калциум јод безводен 1,94 мг (Јод 1,26 мг), Натриум селенит 0,31 mg(Селен 0,14mg),Антиоксиданс.

Да се чува на суво и ладно место.Произодител и земја на потекло Геда Мангими срл Италија.

Земја на потекло:

Италија

PDF