Unica Classe Adult Mini Regular Chicken 7.5Kg

15 на залиха

Опис

Unica Classe Adult Mini Regular Chicken 7.5Kg- Комплетна храна за за мини-возрасни кучиња со телесна тежина помеѓу 2 и 10 кг,почнувајќи од 10 месеци до 10 години.Животињски протеини пилешко као прв состојак.Храната содржи минерали за бели заби и витамин Б6 и јод за редовен метаболизам

Состојци:сушени животињски протеини(пилешко 7% еквивалет за 21% рехидрирано пилешко),пшенично крмно брашно,пченка,животински маснотии,бел сирак,ориз, брашно од пченка,производи од квасец (0,01%),натриум триполифосфат (0,05%),мојаве јука.

Аналитички состав-Сирови протеини 28%, Сирови масти 17%, Сирова Влакна 2,65%,Сиров пепел 8,4%,.Адитиви во Кг- Вит. А U.I. 14.000,Вит. Д3 U.I. 785,Вит. Е 85 U.I ,Вит.Б6-4,2мг Л-лизин монохидрохлорид 800 мг, Бакар (II) сулфат пентахидрат 43,33 мг (бакар 11,08 мг), цинк оксид 78,12 mg (цинк 63,00 мг), железо (II) карбонат 163,01 mg (железо 78,75 мг), манган (II) оксид 28,44 мг (манган 22,05 мг), калциум јод безводен 2,16 мг (Јод 1,40 мг), Натриум селенит 0,28 mg(Селен 0,13mg),Антиоксиданс.

Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло:

Италија

PDF