Unica Classe Adult All Breed High Energy 12Kg

14 на залиха

Опис

Мк-Unica Classe-Adult All Breed High Energy 12 Kg– Комплетна храна за возрасни кучиња  со средeн и голем раст  со телесна тежина помеѓу 2 и 60 кг, почнувајќи од 12 месеци до 5-7 години.Животињски протеини говедско као прв состојак.Храната содржи глукозамин и лизин за зглобовите и тетивите и витамин Б5,Б9,Б12 и железо за метаболизам на аеробна енергија.Состојци:сушени животињски протеини(од кои говедско 9% еквивалет на 22% рехидрирано говедско месо),пшенично крмно брашно, животински маснотии, пченка,бел сирак(5%), брашно од пченка,пшенкарен глутен,хидролизирани животињски протеини,брашно од рогач,рибно масло,производи од квасец,глукозамин(0,02%).

Аналитички Состав-Сирови протеини 30%, Сирова Влакна 2,5%, Сирови масти 20%,Сиров пепел 8,2%,.Адитиви во Кг- Вит. А U.I. 14.000,Вит. Д3 U.I. 785,Вит. Е 85 U.I ,Вит.Б12-0,11мг,Калциум Д пантотенат 14мг,фолна киселина 1,58, Л-лизин монохидрохлорид 700мг,Бакар (II) сулфат пентахидрат 43,33 мг (бакар 11,03 мг), цинк оксид 78,12 mg (цинк 63,00 мг), железо (II) карбонат 181,13 mg (железо 87,50 мг), манган (II) оксид 28,44 мг (манган 22,05 мг), калциум јод безводен 1,94 мг (Јод 1,26 мг), Натриум селенит 0,28 mg(Селен 0,13мг).Антиоксиданс.Да се чува на суво и ладно место

Земја на потекло:

Италија

PDF