Unica Forma Braccoid Adult Activ 15Kg

10 на залиха

Опис

MK-Unica Forma Braccoid Adult Activ-12kg-Комплетна храна за возрасни активни кучиња.Состав: сушен животински протеин (25,5% од кои јагнешко 6%), средни пченица, пченка,бел сорго (12%), средни пченка, пилешки масти, хидролизирани животински протеини,брашно од рогач, фрукто-олигосахариди (0,05%), глукозамин (0,05%), хондроитин сулфат(0,01%).Адитиви по кг.Нутритивни адитиви: Витамин А 16.000 I.U. – Витамин Д3 900 I.U. – Витамин Е 550 I.U. -Л-Карнитин 155 mg – Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 49,52 (12,60) mg – цинк оксид(цинк) 89,28 (72,00) mg – Железо карбонат (железо) 186,30 (90,0) mg – манган оксид(манган) 32,51 (25,2) mg – безводен калциум јодат (јод) 2,22 (1,44) mg -Натриум селенит (селен) 0,32 (0,14) mg.Технолошки адитиви: Антиоксиданти.Аналитички состојки: сурови протеини 26,00%, сурови влакна 3,10%, сурови масла и масти14,00%, суров пепел 7,80%.Енергија што може да се метаболизира (пресметано): 3750 kcal/kg

 

Земја на потекло:

Италија

PDF