Unica Forma Mollosoid Adult Activ 15Kg

15 на залиха

Опис

Unica Forma Mollosoid Adult Activ 15Kg.Комплетна храна за возрасни кучиња од големи раси. СОСТАВ: Сушен животински протеин (30%, од кои пилешко 15%), пилешка маст, пченка, ориз (12%), пченка фиоретобрашно, пченкарен глутен, пулпа од сушена репка, брашно од рогач, хидролизирани животински протеини, производи од квасец, глукозамин (0,06%), хондроитин сулфат (0,015%).АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: Суров протеин 28,00%; Сурови влакна 1,80%; Сурова маст 20,00%; Суров пепел 7,50%;Омега 6 масни киселини 3,30%. МЕТАБОЛИЗИРАНА ЕНЕРГИЈА (пресметано): 4.140 kcal/kg.АДИТИВИ ПО кг. Нутритивни адитиви: Витамин А 15.000 IU; Витамин Д3 840 ИЕ; Витамин Е 90 IU; Таурин 500 mg;Бакар (II) сулфат пентахидрат (Бакар) 41,27 (10,50) mg; Цинк оксид (Цинк) 74,40 (60,00) mg; Железо (II) карбонат (Железо)155,25 (75,00) mg; Манган (II) оксид (Манган) 27,09 (21,00) mg; Калциум јодат безводен (Јод) 1,85 (1,20) mg;Натриум селенит (селен) 0,26 (0,12) mg. Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Земја на потекло:

Италија

PDF